Единствена фармаколошка метода

Дали сте подготвени да прифатите предизвик?

Диетотерапискиот третман за слабеење со специјална протеинска формула и растителни влакна (глукоманан) одобрени од Европска Агенција за сигурност на храна – EFSA.Ако сакате да дознаете повеќе за Липосукциската исхрана,
тогаш веднаш побарајте не на 00389 23 15 17 14

Како делува

липосукциската исхрана?

Липосукциска исхрана (Noninvasive liposuction) е диетотераписки третман за слабеење со помош на аминокиселини и растителни влакна во рамките на нискокалоричната медитеранска диета. Се заснова на механизам на мобилизација на масните резерви и нивно метаболичко претворање во енергија низ четиринаесет дневен протокол со кој може да се ослабне 7-10 % од почетната телесна маса. Во текот на денот се земаат аминокиселини и растителни влакна во облик на вкусен раствор а главниот оброк е вечерата која се состои од зеленчук и месо. Посебна улога имаат растителните влакна "konjac glukomannan" кои во желудникот набубруваат впивајќи голема количина на течности, исполнувајќи го желудникот даваат чувство на ситост па затоа ова помошно средство е одобрено од EFSA (Европска Агенција за сигурност на храната). Протоколот подразбира едноставен план за исхрана и помошни средства за слабеење (прашок за расртварање и капсули за 14 дена).


info@lipodiet.eu
Скопје: 02 3231 223 | БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Искуства на корисници

+100.000 задоволни корисници.

 • За 14 дена бев послаба за 9 килограми, а до крајот на протоколот симнав 13 килограми за еден месец. Во периодот на слабеење на секои три недели морав да си купам нови панталони. За 90 дена симнав 22 килограми, односно од конфекциски број 56, веќе бев со број 46. А најважно беше што кожата не ми „висеше“, иако не вежбав. Денес, по точно 1 година и 10 месеци, имам стопено вкупно 36 килограми, а носам облека со конфекциски број 38.
  Мери Петерска, -40 кг
 • Јас ослабев 25 килограми за 3 месеци и се чувствувам феноменално. Не можам да поверувам дека ваква диета постои. Сега навистина никој не би требало да има проблем со слабеењето затоа што конечно се појави диета која делува.
  Катарина Ивановска, -25 кг
 • Пробував со разни диети но без резултати.Оваа диета ми помогна да ослабам 20 килограми без главоболки. Успеав да ослабам на вистинските места и да го обликувам своето тело без напорно вежбање. После липосукциската диета сите ме прашуваа дали имам правено липосукција. Навистина е одлична.
  Георги Петков, -20 кг
 • Со липосукциската исхрана го променив својот живот. Претходно имав проблеми со притисокот и колената, а откако ослабев 15 килограми се чувствувам многу повитално. Оваа диета им ја препорачувам на сите како добра пресвртница во промена на животните навики.
  Елена Христовска, 15 кг

План за исхрана

Што се јаде за време на третманот?


Зелен зеленчук, со помалку скроб.

Пример: Зелена салата, зелка, брокула, карфиол, домати, краставици, блитва, печурки (cca 600 грама/дневно)...

home_dietitian2_pic20

Квалитетни протеини од месо, живина и риба

Пример: Говедско месо, јунешко, пилешко, мисиркино, морска и речна риба, морски плодови (cca 200грама/дневно)...

home_dietitian2_pic20

Аминокиселини и растителни влакна.

Посебна протеинска формула со растителни влакна како помошно средство за слабеење ( 2-3 пати дневно).

home_dietitian2_pic20

Природни животински и растителни масти

Маслиново масло, путер, животински масти, авокадо (линолна, алфа-линоленска киселина).

home_dietitian2_pic20

Контакт со нас

Испратете го вашето прашање


Facebook